blogi

Reedel, 25. mail toimub loeng "Hiina meditsiini ABC"

18. mai 2018
Juba reedel, 25. mail kell 16 toimub Tervise Alkeemia keskuses loeng "Hiina meditsiini ABC". Uurimegi dr Tiia Liivalaidi käest, millest loengus juttu tuleb ja kellele see mõeldud on.  

Dr Liivalaid, mis on hiina meditsiin?
Hiina meditsiin on aastatuhandete tagune tarkus, kus terve olemiseks peetakse oluliseks elada looduse rütmidega kooskõlas ning terviseprobleemide vältimiseks leida tasakaal oma vaimse ja füüsilise poole vahel.
 
Kellele antud loeng on mõeldud?
Kõikidele patsientidele ning inimestele, kes tunnevad huvi hiina meditsiini algteadmiste vastu.
 
Dr Rene Bürkland on öelnud: „Hiina meditsiini eesmärk on, et inimene saaks ise hakkama. Teisisõnu, kui tal on midagi viga, aitab arst tal tasakaalu saada, aga inimene peab oma eluviise muutma.“ Mis see täpsemalt tähendab?
Ükski haigusseisund ei teki ilma põhjuseta ning selle väljakujunemine ja süvenemine võib kesta aastaid. Arstid saavad aidata tasakaalu saavutada, aga tulemuse püsimiseks peab inimene vältima olukordi, mis uuesti tasakaalutuse võiks tekitada. Enamasti sõltuvad need olukorrad just emotsionaalsetest seisunditest, toitumisest, rahulolematusest endaga, oma tööga, suhetega. Ja see on suur osa ravist, mida ainult inimene ise saab enda heaks teha.
 
Miks inimene võiks loengut kuulama tulla?
Inimkehas toimuv on siiski inimesega otseselt seotud ja sellega on väga oluline olla kursis. Tihtipeale tunnetatakse nii öelda "veidraid" sümptomeid, millele analüüsid-uuringud vastust ei anna. Hiina meditsiini filosoofilist poolt teades on võimalik need sümptomid enamasti lahti seletada. See on üks viis oma keha kuulata ja tundma õppida ning vastavalt selle tõlgendamisoskusele elada, toituda ja käituda nii, et haigus paraneks või tõsisemat haigust välja ei kujunekski. Ja loomulikult on hea omada algteadmisi enne, kui satutakse patsiendi rolli. Kõigest sellest räägin loengus täpsemalt. Tule kuulama!

Loe lähemalt ja registreeri end siin