blogi

Kevadised toitumissoovitused

12. aprill 2017
Kevad on puhastumise aeg ning seetõttu tuleb süüa rohkem kergesti seeditavat toitu, mis ei kurna liialt põrna ja magu. Süüa tuleks palju värsket, kuid ettevaatlik võiks olla toortoiduga, sest see on raskemini seeditav.
Kuna kevad on tuuline aastaaeg ja see kipub naha ning limaskestad ära kuivatama, on soovitav süüa mett, punaseid datleid, täisteratooteid, seesami- ja lootoseseemneid. Need kõik toidavad ja niisutavad nahka.
Kui inimene kevadel kergesti ärritub ja vihastab, on see märk liigsest maksa kuumusest. Sellisel juhul soovitatakse magusaid ja jahedaid toiduaineid, mis rahustavad ja jahutavad maksa: seller, lehtsalat, piparmünt, krüsanteemiõied, goji marjad.
Maksa peetakse keha vere reservuaariks ja organi hea tervis sõltub verest. Seega vere tugevdamine tugevdab ka maksa. Selleks sobivad must riis, spinat, idud, peet, seller, hiina heinputk, goji marjad, mooruspuumarjad.
Toitumise muutmine vastavalt aastaajale on üks lihtsamaid ja efektiivsemaid võimalusi, kuidas toetada ja tasakaalustada oma organismi ning püsida tervena ja rõõmsana.