NÕELRAVI

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune tarkus sellest, mis on tervis ning kuidas seda luua ja hoida. Hiina meditsiini eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. See on terviklik süsteem, mis õpetab kuulama oma keha ning aru saama märkidest ja sümptomitest, mida organism meile igapäevaselt annab. See on haiguste ennetamine, tervise taastamine loomulike ning looduslike vahenditega. Tähtsal kohal on toitumisteraapia* ja taimravi*, maailma üks vanemaid meditsiinilisi protseduure nõelravi (akupunktuur), energiaharjutuste kompleks qigong*, yin’i ja yang’i tasakaalustav tui na massaaž*, gua sha-, kupu- ja moksateraapia*, akupressuur* jt.

Tervise Alkeemia keskuses teevad nõelravi Rene Bürkland, Erki Ennok, Eret Jaanson, Eve Kivistik, Argo Lätt, Marika Jürna, Marin Kraft-Jaaksoo, Merje Põime, Anu Vatter, Kai Adrikorn.
*Terviseameti andmetel ei klassifitseeru traditsioonilise hiina meditsiin teraapiad ja meetodid tervishoiuteenuste alla, vaid need kuuluvad alternatiivmeditsiini valdkonda ning on tõenduspõhise meditsiini toetamiseks ja täiendamiseks.


Nõelravi ehk akupunktuur

Nõelravi ehk akupunktuur on üks vanematest meditsiinilistest protseduuridest maailmas, pärinedes enam kui 2500 aasta tagusest Hiinast. Tänapäeval muutub nõelravi üha tuntumaks ka lääne ühiskonnas.

Armiravi meetod

Hiina meditsiini armiravi eesmärgiks on mõjutada  armkude füüsiliselt ja energeetiliselt ning läbi selle taastada organismi enesetervendamise võime. Armiraviks kasutatakse spetsiifilist nõelravitehnikat.


Tan Wu Bian´i meetod

Tegemist on uuendusliku akupunktuuri meetodiga, mis põhineb kehas paiknevate meridiaanide süsteemi kasutamisel.