KOOLITUSED

Tervise Alkeemia pakub laia valikut hiina meditsiiniteemalisi koolitusi. Enamus koolitusi on sobilikud kõigile ja ei vaja eelnevaid teadmisi hiina meditsiinist. Koolituste eesmärgiks on võimalikult laiale publikule jagada hiina meditsiinialaseid teadmisi ja oskusi, et inimesed saaksid ennast ise aidata, oma tervist korras hoida ja haigusi ennetada.

Chen Taiji kursus

Ida kultuurides on tuhandeid aastaid otsitud hea tervise ja haigustest hoidumise võtit. Selleks on palju erinevaid teid ja võimalusi. Võitluskunstid, erinevad füüsilised, energeetilised ja hingamisharjutused on loodud selleks, et tugevdada keha, saavutada ideaalne tervis ja surematus.

Ajakava

uus kursus algab
kevad 2022

Moksateraapia kursus

Moksateraapia on üks vanimaid hiina meditsiini tehnikaid, mida kasutatakse haiguste raviks, aga ka profülaktikaks, sest sellega saab toetada immuunsust ja tugevdada keha.

Ajakava

20.-21.08.2021
kell 10-17

Hiina meditsiini terapeudi õppeprogramm

Hiina meditsiini terpapeudi õppeprogramm kestab 3-5 aastat vastavalt valitud teraapia suunale. Kursuse lõpetanu tunneb hiina meditsiini teooriat, oskab teha diagnostikat ning määrata ravi. Kui Sa tunned huvi selle aastatuhandeid vana tarkuse vastu ning soovid aidata inimestel enda ümber elada tervemat ja täisväärtuslikumat elu, oled teretulnud õppima.

Ajakava

Jaanuaris 2022 alustav grupp on täis!

Hiina meditsiini teooria kursus

Hiina meditsiini teooria kursus on esimene osa terapeudiõppe programmist ning sellel osalemiseks ei ole vaja eelteadmisi. Kursus annab põhjaliku ülevaate hiina meditsiini baasteooriatest, põhilistest organitest, nende funktsioonidest ja haiguspõhjustest.

Ajakava

Jaanuaris 2022 alustav uus grupp on täis!

Hiina meditsiini diagnostika aluste kursus

Hiina meditsiini diagnostika aluste kursusel saavad osaleda vaid need, kes on läbinud hiina meditsiini teooria kursuse. Diagnostika aluste kursus annab ülevaate erinevate sündroomide iseloomust ning diagnostika meetoditest. 

Ajakava

Jaanuar-detsember 2022 ainult teooria kursuse läbinutele!

Hiina meditsiinis kasutatavad ravimtaimed 

Hiina taimravi on aastatuhandete pikkuse traditsiooniga. Taimede kasutamisvõimalusi ja näidustusi on väga täpselt kirjeldatud ning taimravi peetakse hiina meditsiini kõige tugevama toimega ravimeetodiks.
Ravimtaimede kursusel saavad osaleda vaid need, kes on läbinud hiina meditsiini teooria ja diagnostika aluste kursuse.

Ajakava

2023

Akupressuuri/akupunktuuri kursus

Akupressuur on üks vanimatest meditsiinilistest protseduuridest maailmas. Pärinedes enam kui 2500 aasta tagusest Hiinast on see muutunud üha tuntumaks ka lääne ühiskonnas.
Akupressuur/akupunktuuri kursusel saavad osaleda kõik, kes on läbinud hiina meditsiini teooria ja diagnostika aluste kursuse.

Ajakava

Jaanuar - detsember 2023, ainult teooria ja diagnostika kursuse läbinutele!

Aurikuloteraapia koolitus

Aurikuloteraapia e. kõrva akupunktuur (akupressuur) põhineb arusaamal, et kõrva peal on piirkonnad kogu keha mõjutamiseks. Aurikuloteraapiat saab kasutada paljude erinevate füüsiliste, mentaalsete ja emotsionaalsete probleemide korral.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Acunova meetodi koolitus

Acunova meetod on Taanis välja töötatud akupressuuri meetod, mille käigus kasutatakse kehal olevaid nn. „mikroskeeme“ erinevate haiguste ja eriti valusündroomide raviks.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Tan Wu Bian´i meetodi koolitus

Tan Wu Bian´i meetod on loodud Taiwanist pärit Hiina meditsiini arsti dr Richard Teh-Fu Tan´i poolt. Tegemist on uuendusliku akupunktuuri meetodiga, mis põhineb kehas paiknevate meridiaanide süsteemi kasutamisel. Teraapia eesmärk on energia ja vere liikuma panemine ning seeläbi organismi enesetervenduse võime taastamise ning valu vähendamine.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Tuina massaaži kursus

Tuina on traditsiooniline idamaade ravimassaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Tuinad kasutatakse nii haiguste raviks, kui ka profülaktikaks, nii väikelastel kui ka täiskasvanutel.
Kursusele on oodatud kõik terapeudid ja massöörid kes soovivad õppida juurde midagi uut, samuti sobib koolitus ka neile, kel puudub varasem kokkupuude selle iidse teraapiaga kuid kes soovivad oma lähedaste tervist sellega toetada.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Hiina jalamassaaži kursus

Hiina jalamassaaži eesmärgiks on qi liikumise tasakaalustamine organismis  ja organite tugevdamine, mille läbi hakkab organism ennast ise tervendama. Hiina jalamassaaž põhineb Traditsioonilise Hiina meditsiini tarkustel, mille järgi kogu inimese organism projitseerub jalgadele (samuti ka kätele ja kõrvadele).

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Neerumassaaži kursus

Neerumassaaži eesmärgiks on tugevdada neeru energiat ja tagada seeläbi nende parem toimimine. Jaanuari lõpus alustame neerumassaaži kursusega, mille juhendaks on pikaajalise kogemusega massöör Piret Kupits. 

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Selja gua sha teraapia kursus

Gua sha on iidne idamaine teraapia, mida tehakse spetsiaalsete kaabitsatega. Teraapia käigus toimub pehmete kudede (sidekoe) mikrostimulatsioon, mis omakorda vabastab energia ja vere seiskumist. Koolitaja Piret Kupits keskendub sel korral selja piirkonnale.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Preparaat vähiravi toetamiseks

Loeng tutvustab uut Hiina taimravi preparaati LCS101 (Protectival™), mida kliinilistes uuringutes kasutati rinnavähipatsientidele keemiaravi ajal. Preparaat kaitseb keemiaravi negatiivsete mõjude eest ning aitab leevendada keemiaravi tagajärjel tekkinud aneemiat, leukopeeniat ja neutropeeniat. Sama preparaat tugevdab immuunsüsteemi ja on vähivastase toimega. 

Shindo I astme ehk assistent instruktori kursus

Kursus koosneb 10 õppepäevast ja lõpeb õpetaja Kazuko Kuratomi õppepäevadega ehk sertifikaadi/eksami päevadega (on eraldi tasuga). 

Ajakava

uus aeg täpsustamisel

ONLINE-KONVERENTS: Tasakaalus immuunsus ja mikrobioomi tervishoid.

Online konverentsil räägib teiste esinejate seas ka dr Rene Bürkland organismi immuunsuse säilitamisest ja tasakaalustamisest. Tutvustatakse soolestiku kui ühe suurima organkonna puhastamise olulisust ning tuuakse esile nii lääne kui ida meditsiini omavahelised seosed.

Ajakava

Teisipäev, 8. detsember 2020 18:00-20:30

Konverents on ka JÄRELVAADATAV. Saadame kõigile piletiostjatele konverentsi salvestuse.