TREENINGUD

Yin jooga

Yin jooga on rahulik ja tasakaalustav praktika igapäevaelu yang tüüpi aktiivsetele tegevustele ja pingutustele.

Yin jooga eripäraks on asendite hoidmine pikema aja vältel, 3-5 minutit, mil lihased on koormusevabad ja võimalikult lõdvestunud, seega püsti liikumisi ei toimu. Yin joogas mõjutame ja sihime sidekudesid, liigeseid ning kõõluseid, et nende hea liikuvus ja elastsus saaks säilida võimalikult kaua.

Tunnis kasutame sageli lisatoestust nt. joogaplokke ja/või polstrit ja tekki.

Regulaarse Yin praktika mõned kasutegurid:

  • Stimuleerib vereringet ja parandab paindlikkust
  • Vabastab ja venitab fastsiakudesid
  • Paraneb liigeste ja kõõluste liikuvus ja elastsus
  • Stimuleerib energia vabalt ja takistusteta liikumist energiakanalites ehk meridiaanides
  • Aitab vabaneda pingetest nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel tasandil
  • Rahustab ja tasakaalustab vaimu ja keha
  • Vähendab stressi ja ärevust
  • Soodustab sügavamat lõdvestumist, paraneb unekvaliteet 

Hiina meditsiini traditsioonid viitavad sellele, et Yang tüüpi energiad on aktiivsed ja pingutusest juhitud energiad, mis hõlmavad suurt osa igapäevaelu saavutustest tulenevaid aspekte. Yin energiad on rohkem sissepoole suunatud ja seotud rahunemisega ja puhkamisega. Et olla igapäevaselt paremas tasakaalus, on vajalik nii tegutsemine ja pingutus kui ka puhkus ja lõdvestumine. Sageli unustame ära, kui palju energiaresurssi võib juurde anda see, kui lubame endal hetkeks peatuda ja aega iseendale.

Kutsume sind yin joogasse lõdvestuma, venitama ja teadlikult sügavamalt hingama.

Tundi on oodatud täiesti algajad kui ka kogenud praktiseerijad.


Tundi viib läbi Gerly Nurmsalu.


Treeningud algavad taas sügisel!Tunnis osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine. Osalejate arv on piiratud!
Vaata jooksvat tunniplaani ning registreeru tundi läbi www.bronn.ee keskkonna.*

* Registreerumine lõppeb 60 min enne treeningu algust. Kui oled treeningusse endale koha broneerinud kuid siiski ei saa osaleda, tühista kindlasti oma broneering ja vabasta koht mõne teise huvilise jaoks. Kui tuled kohale ilma etteregistreerimata ning osalejate arv on täis, ei saa me Sind kahjuks tundi lubada. Kui sul on broneerimisega tõrkeid, võta ühendust meie administraatoriga tel 55520119 või info@tervisealkeemia.ee


"Meil kõigil on üks ühine positiivne sõltuvus ja soov- tunda end oma kehas võimalikult hästi."


Gerly: "Mul on 3-taseme treeneri kutse, mille omandasin Eesti Võimlemisliidus. Aktiivne liikumine, erinevad treeningud ja teadlik toitumine on minu kireks ja elu osaks juba üle 20 aasta.

Jooga sügavamas ja elumuutvas tähenduses tuli minu ellu aastal 2017, mil tuli silmitsi seista tõsisemate terviseteemadega. Alates sellest ajast ja kogemusest, on jooga saanud minu igapäeva elu osaks. Alustasin oma joogateekonda kundalini joogaga, mille puhul tekkis selge äratundmine juba esimeses joogatunnis.

Kuna jooga töötas minu jaoks nii võimsalt ja tõi mu ellu väga palju positiivset, siis tekkis soov seda jagada, et anda oma panus ja teha need võimsad igapäevaelus rakendatavad tööriistad veel rohkem kättesaadavamaks neile, kes seda tõeliselt soovivad ja vajavad.

Joogas on alati midagi uut avastada ning lõpp-punti ei saa kunagi olema. Kõige olulisem on teekond. Jooga kaudu olen õppinud hetkes püsima ja rohkem märkama. Tänu joogale, olen saanud teadlikumaks oma keha, meele ja hinge terviklikkusest, sealjuures olen õppinud oma keha paremini tunnetama ja kuulama. Meie heaolu sõltub meie valikutest."